Oslo Bluesklubb

Torsdag 12. mars kl. 20:00
Klubbkveld på Buckleys

Sven Zetterberg & Big Joe Louis

Vi samles på Buckleys torsdag 12. mars kl. 20:00. Det blir musikk med Sven Zetterberg & Big Joe Louis. Det blir loddtrekning i gammel god OBK-stil. Musikken starter kl. 21:00

Sven Zetterberg

To av Europas beste bluesartister møtes på scenen på Buckleys. Zetterberg er en svært viktig kraft i den svenske bluesen og Big Joe Louis har den samme status innen britisk blues.

Sven Zetterberg (f. 28/3-52) er en skandinavisk artist som har gitt ut plater siden midten på 70-tallet. Det var når han hørte Little Richard og Sonny Boy Williamson i 1964 at det skjedde noe med han, og blues får det fremdeles til å skje noe med han.

Munnspill var det første instrumentet hans og det var først i en alder av 24 at han begynte å legge full vekt på gitarspillet. Han to ganger vært nominert til svensk "Grammy". Han har aldri angret på at han i 1985 sa opp jobben som sjåfør i det svenske postverket for å vie seg til musikken på heltid.

På begynnelsen av 80-tallet laget Zetterberg flere plater sammen med vår egen Knut Reiersrud og de har ved flere anledninger samarbeidet etter det også. Både Big Joe Louis og Sven Zetterberg har vært flere ganger på Muddy Waters, og Sven også sammen med Reiersrud.

Big Joe Louis

Sangeren og gitaristen Big Joe Louis har flere ganger mottatt British Blues Awards som beste bluessanger. Backingbandet The Blues Kings ble startet i 1986, og sammen har de blitt et etterspurt navn på europeiske bluesscener. De har hatt flere vellykkede turneer i Norge. Big Joe Louis And His Blues Kings har opptrådt på BBC TV og Sky TV. Big Joe har vært gjest på TV- og radioshow i Frankrike, Belgia, Irland, Nederland, Spania, Italia, Norge, Danmark, Russland, Sverige, Bulgaria og England.

I bandet:

  • Sven Zetterberg - gitar/vokal/munnspill
  • Big Joe Louis - gitar/vokal
  • Jim Ingvarsson - trommer
  • Mikael Fahleryd - bass

Vi håper å se mange av medlemmene våre på denne klubbkvelden!

Entré i døren: 200,-/250,- (medlemmer/ikke medlemmer)

Med vennlig hilsen,
styret i Oslo Bluesklubb

Home